BAKARA FARM HOLLANDA GÖRÜŞMELERİ

Hayvancılığın lider ülkelerinden sayılan Hollanda iş adamları, tarım ve hayvancılık faaliyetleri için Türkiye’ye geldi.

Canlı hayvan ve hayvansal ürünler ihracatında ilk üç ülke arasında yer alan Hollanda’nın hayvancılık sektöründen önde gelen firmaları, Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası (BSTSO) ev sahipliğinde Bursalı iş adamları ile buluştu.

Bursa hayvancılık faaliyetlerini yakından incelemek ve ortak ticari faaliyetlerde bulunmak üzere Hollanda Ankara Büyükelçiliği koordinasyonunda, Hollanda hayvancılık sektörü Türkiye’ye geldi. Hollandalı heyet BTSO tarafından düzenlenen ikili görüşmelerde Bursa tarım şirketleri ile görüştü.

Aralarında Hollanda eski Tarım ve Dış Ticaret Bakanı Henk Bleker’in de yer aldığı Hollandalı 12 firmanın üst düzey yöneticileri ile CC Holding kuruluşu, Bakara Farm Besi Çiftliği ( www.bakarafarm.com ) yöneticilerinden Enes Ediz Genç görüşme sağladı.

“BURSA TARIMIN ÖNEMLİ BİR MERKEZİ”

Hollandalı ekibin yaptığı konuşma ile görüşmeler başladı. Yapılan konuşmada Türkiye’nin, özellikle Bursa’nın tarımın merkezi sayıldığını belirtildi. Hollanda Eski Tarım Bakanı Bleker, böyle bir etkinlik ile bir araya gelmenin para kazanmaktan çok, ikili ilişkileri güçlendirmeyi hedefleyerek düzenlendiğini dile getirdi.

CC Holding firması Bakara Farm Çiftliği ile uzun vadeli ve sürdürülebilir ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini belirten Hollandalı ekip, Bakara Farm projelerini detaylı inceledi. Küçük ve büyük ölçekli tarım kuruluşlarının desteklenmesi gerektiğini belirten heyet, Bakara Farm hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Tarım ve hayvancılık adına faaliyetler gerçekleştiren Bakara Farm yetkilileri böyle bir etkinlikte bulunmaktan onur duyduklarını belirterek, BTSO yetkililerine teşekkürlerini iletti.