CC HOLDİNG’DEN YERLİ OTOMOBİLE DESTEK

Türkiye’de üretilecek yerli otomobillere, CC Holding’den destek geldi. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının teknolojiye geçişin merkezinin Bursa olacağını belirtmesinin ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın üretilen ilk yerli otomobili alacağını açıklamasının ardından, sürpriz bir açıklamada CC Holding’den geldi.


CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi, yerli otomobilin ülke toprakları içerisinde üretilecek olmasının gurur verici olduğunu belirtti. Yerli sermaye ve piyasaya destek vermenin, Bursa’da hizmet veren iş adamlarının görevi olduğunu belirten CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi, verecekleri destekten gurur duyduklarını belirterek, otomotiv fabrikasının kurulduğu gün, bir günlük üretimin tamamına talip olduklarını dile getirdi.

CC Holding tarafından yapılan açıklama, basın mensupları tarafından da desteklendi. TGRT Haber, İHA ve yerel basından CC Holding merkez binasını ziyaret eden gazeteciler,  CC holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi’ den yerli otomobil desteği hakkında bilgi aldılar. 

“GÖREVİMİZ YERLİ PİYASAYI GÜÇLENDİRMEK”
Yapılan basın açıklamasında CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi, bünyesinde bulunan Kayıpen, Roof Çelik, Bakara Farm, İrem Naturel, Sadun Yapı, World Ajans ve diğer firmalar adına alınacak yerli üretim otomobillerin, çeşitli iş kollarında kullanılacağını belirtti. CC Holding ve yönetimindeki firmalar olarak, yerli otomobilin bir günlük üretimini tamamen alacaklarını belirten CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi, ‘’görevimiz yerli piyasayı güçlendirmektir’’ dedi.

CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi “ yerli piyasaya destek vermek ve otomotiv endüstrisinin 2023 planlarına katkı sağlamak için biz bir adım atarak bir günlük üretime talip olduk, tüm Bursalı iş adamlarından da aynı özveriyi bekliyoruz” diyerek yerli üretime desteğini dile getirdi.