CC HOLDİNG HARRAN ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ  

CC Holding Yönetim kurulu başkanımız Sayın Cevher Cenkçi geçtiğimiz gün Şanlıurfa’daydı. İlk olarak ülkemizin önemli üniversiteleri arasında yer alan Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’i makamında ziyaret etti. Yönetim kurulu başkanımız Cevher Cenkçi gün boyunca gerçekleştirdiği görüşmelerinde, bilimsel ve teknoloji alanlarındaki gelişmelere yönelik yoğun bir programı vardı.

 

 Sayın Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik Harran Üniversitesi ARGE merkezi ile birlikte yürütülen çalışmalar için NOMAD TECH firmamızı ve TİGET MAKİNA firmasını tebrik etti. Sayın Rektör ile firmamızın yaptığı işlerden bahsedildi ve birlikte yapabilecek işler konuşuldu. Ülkemizin dünya çapında gelişimi ve gelişmiş ülkeler seviyesine yükseltilmesine yönelik yapabilecek çalışmalar hakkında detaylı sohbetler edildi.

 

  Bilimsel Araştırmalar Arge başkanı Doç. Dr. Mustafa Özen Nomad Tech ve Tiget Makina ekibine yapılan çalışmalar ve Ar-gelerden bahsetti. Hep birlikte bu projelere neler katılabilir, hangi yöntemleri izlenebilir, dünyadaki örneklerinden nasıl faydalanılabilir ve nasıl daha yararlı hale getirilebilir soruları üzerinde duruldu.

 

Şunun farkında olmalıyız ki ülkemiz konum bakımıyla dünyanın en önemli jeopolitik konumunda bulunmaktadır ve her geçen gün yenilenmeye, yeni çalışmalara, yeni ürünlere ve atılımlara ihtiyacı vardır. Bizde bu alanda her geçen gün daha ileriye gitme konusunda kararlı adımlarla ilerlemeye mecburuz. Biz de CC Holding olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ve bundan sonra da bu doğrultuda gayret edeceğiz.

 

  Ziyaret ettiğimiz sürede nazik karşılamasından dolayı Harran Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’e ve ziyaret süresince bizleri yalnız bırakmayan HÜBAK (Harran Üniversitesi Bap) koordinatörü Sayın Ahmet Yüzübeyaz’a ve Makine Mühendisi Selçuk Yıldız’a teşekkür ederiz. İleriye dönük yapacağımız daha nice projelerde de birlikte çalışmak dileğiyle.