CC Holding Proje Bazlı Yeni Girişimcilik Yarışması ile İlgili Detaylı Bilgi İçin Tıklayın...

CC HOLDİNG’İN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE ZİYARETİ

CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cevher CENKÇİ, Genel Müdürü Sn. Enes Ediz GENÇ ve CC Holding iştirak şirketi olan  Roof Çelik yöneticisi Sn. Adem ÖKSÜZ Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaretin amacı Bursa’nın yerli firması olan CC Holding bünyesindeki şirketlerle ilgili bilgi vermek, yapılması planlanan yatırım alanlarını kendilerine anlatmak, konu ile ilgili görüş ve tavsiyelerini almaktı.

İlk olarak CC Holding’in başarılı girişimi olan ve geniş alanlarda çözümler üreten Roof Çelik Çatı Sistemleri hakkında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ bilgilendirildi. Bu denli fabrika, hangar gibi büyük alanlara yapılan başarılı projeler Sn. Alinur AKTAŞ tarafından çok beğenildi. Kendileri Büyükşehir belediyesinin hâlihazırda yapmakta olduğu projeleri değerlendirmek için teknik kadrolar ile bizzat görüşme sağladı ve ileriye dönük projeler için karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.

Diğer bir konu ise Bursa’da çok önemli bir gelir kaynağı olan hayvancılık faaliyetleri ile ilgiliydi. Bol mera alanları ile bilinen Bursa’nın, hayvancılık alanında ilerlemesi için yapılan çalışmalardan bahsedildi. CC Holding tarafından, devlet teşviki olmadan kendi imkânlarıyla Orhaneli ilçesinde kurulan Bakara Farm Besi Çiftliğinin çalışmaları Sn. Alinur AKTAŞ’a anlatıldı.

CC Holding iştirak şirketi olan ve savunma sanayisinde önem arz eden projeler üzerinde çalışmalarını sürdüren Nomad Tech Firması’nın yaptığı çalışmalar tanıtıldı. Bununla beraber yapı malzemeleri alanında Bursa’da en çok tercih edilen firmalardan biri olan Kayıpen Pencere Firması hakkında da bilgilendirme yapıldı.

Bursa’nın turizm sektörüne yatırım yapmaya hazırlanan CC Holding “Büyük Doğa Turizmi” olarak nitelendirilebilecek Fit Kamp projesi hakkında da Sn. Alinur AKTAŞ’a bilgilendirmede bulundular. Fit Kamp projesi; doğasıyla meşhur Bursa için sağlık turizmini ön plana çıkarmayı hedefleyen büyük bir çalışmadır. Bu büyük projenin sırasıyla dağ yörelerinin kalkınması, yöre insanının yeni iş kollarıyla bölgede kalması, yeni yatırımlara örnek teşkil etmesi, devamında farklı turizm alanlarının açılması hedeflendi. Bu yeni projenin başarılı olacağını dile getiren Sn. Alinur AKTAŞ, Bursa Büyük Şehir Belediyesi ile istişare edilerek yeni turizm alanlarının da bu projeye katkı sağlaması yönünde çalışma yapılacağını dile getirdi. Aynı zamanda Sn. Alinur AKTAŞ Bursa’nın kalkınması için yapılan bu projelerle bizzat alakadar olacağına ve gerekli katkının sağlanması için her zaman desteğe hazır olacağının sözünü verdi.

Görüşme sonunda Sn. Alinur AKTAŞ bugüne kadar Bursa’yı hiçbir beklenti içinde olmadan hem içeride hem de dışarıda kendi çabaları ile temsil eden Sn. Cevher Cenkçi ’ye ve CC Holding temsilcilerine çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti belirttiler. Aynı şekilde Sn. Cevher Cenkçi ’de ziyaret sırasında hem nazik karşılamalarından dolayı hem de tüm projelere gösterdikleri ilgiden dolayı Sn. Alinur Aktaş’a teşekkür etti ve Bursa Ulucami’ de bulunan hat levhanın olduğu tabloyu Sn. Alinur Aktaş’a hediye etti.