CC Holding, Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) ile Kırgızistan'ın Başkenti Bişkek'e Ziyaret Gerçekleştirdi
CC Holding, her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam ediyor.

CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher CENKÇİ’ninde içinde bulunduğu TUGİAD, Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e ziyaret gerçekleştirdi.

Toplantıya CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher CENKÇİ, Ahi Yapı Genel Müdürü Ahmet GÜNERİ ve ortaklarımızdan Cemal ERSOY katıldı. Türkiye Kırgizistan arasındaki ticaret hacmini arttırmanın amaçlandığı toplantıda Kırgızistan Yatırım İşleri Bakanı Almambet Shykmamatov ve Kırgızistanlı iş insanları ile TUGİAD heyeti iki ülke arasındaki yeni yatırımlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

CC Holding olarak, Tekstil, Bilişim, Dış Ticaret, Lojistik, Bitkisel Ürünler ve İnşaat alanında yaptığımız çalışmalar ile Türkiye’den sonra farklı ülkelerde de yatırımlarımıza devam etmekteyiz. Kırgızistan'ın da üye olduğu Avrasya Ekonomik Birliği'nde (AEB) gümrükte kısıtlamaların olmadığının altını çizen Bakan Shykmamatov, "Tekstil gibi hafif sanayi alanında fabrikası Kırgızistan'da bulunan firmalar, ürünlerini tüm Avrasya Ekonomik Birliği piyasasına gümrük vergileri ödemeden pazarlayabilir" şeklinde konuştu. Türkiye'nin tekstil ürünlerinin çok kaliteli ve AEB piyasasında buna büyük değer verildiğini kaydeden Shykmamatov, Kırgızistan'da dağ turizmi ve enerji alanlarına yatırımların yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

Bursa’nın dağ turizminde önemli bir yere sahip olması ile birlikte Kırgızistan’da da bu gibi yatırımlar yapılması gerektiğini öne süren Kırgızistan Yatırım İşleri Bakanı Almambet Shykmamatov’a misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

t