CC HOLDİNG VE TÜRK İŞ ADAMLARININ UGANDA YATIRIMITürkiye’nin ilk otel hastanesini kuran, yurtiçi ve yurtdışından hastalarına sağlık dağıtmak için var olan Emsey Hospital, CC Holding’i Uganda ziyaretinde yalnız bırakmadı.

Uganda’da yeni işlere imza atmak için yola çıkan ve yatırım faaliyetleri ile ilgili görüşmeler yapan CC Holding ve  Emsey Hospital yetkili isimleri Türk iş adamları ile beraber yeni işlere imza atmaya hazırlanıyor. Emsey Hospital ve CC Holding’in de arasında bulunduğu, Türk iş adamlarının Uganda ziyareti ile gerçekleşen toplantıya Uganda devlet yetkilileri, Uganda rahipleri ve devlet erkanından yetkili raportörler katıldı.


Toplantıya Türkiye ve Uganda arasındaki bağlar için önemli isim Burhan Nasser'in katılımı, iş adamları tarafından gururla karşılandı. Türkiye Boğaziçi Üniversitesinden mezun, Koloni İnşaat CEO’su ve en iyi 10 dünya CEO’su arasında ismi bulunan Burhan Nasser’in katılımı, Emsey Holding, CC Holding yetkilileri ve katılımcı Türk iş adamlarını onurlandırdı.

Türk iş adamlarının yatırım projelerinin planlanma ve araştırmasının yapıldığı toplantı, CC Holding ve Emsey Hospital’in hediyeleşmesi ile devam etti. CC Holding tarafından Türk motifleri ile bezenen hediyelerin takdim edilmesinin ardından Emsey Hospitalin hazırladığı hediye paketini teslim alan CC Holding yetkilileri, toplantının ardından alınan kararlar ile salondan ayrıldı.
 

Uganda bölge lideri ve bölge lider yardımcısının da bulunduğu toplantının ardından açılan Türk bayrakları, toplantı katılımcıları tarafından olumlu karşılandı. Uganda valisinin “Osmanlı’nın ilk kurulduğu günlerden beri Afrika’nın yanında bulunan Türklerin, bayrağını kaldırmaktan onur duyarım” demesi ile kalkan bayraklarla toplantı sonlandı. Gerçekleşen toplantı ardından açılan bayraklar, Uganda ve Türkiye arası dostluğun derinleşmesinin göstergesi oldu.