TÜMSİAD UGANDALI İŞ ADAMLARINI AĞIRLADI

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği Bursa Şubesi Ugandalı iş adamlarını ağırladı.

Ugandalı diplomat ve devlet adamları ile beraber iş adamlarının da olduğu kalabalık grubu Bursa’da ağırlayan TÜMSİAD, Bursalı iş adamlarının da katıldığı bir toplantı ile yatırımcıları bir araya getirdi.

Uganda Arua Bölgesi Başbakanı Debele Peter, Batı Nil Başkanı Nginya Hassan Sait ile beraberindeki 20 kişilik heyet, TÜMSİAD üyesi işadamlarını ziyaret ederek, Bursa´daki üretim tesisleri ve süreçlerini inceleme fırsatı buldu. Ugandalı heyeti ağırlayan grup arasında Bursa’nın ünlü iş adamı CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi’de yer aldı.

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Başkanı ve TÜMSİAD Üyesi Özer Matlı ile Geçmiş Dönem TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Önder Matlı´nın sahibi olduğu Matlı Yem Fabrikası gezisiyle Ugandalı heyetin Bursa gezisi başladı. Matlı Yem markasının üretim tesislerini gezen Ugandalı heyet Bursa iş adamları ile bir araya gelmekten oldukça memnun kaldı. Matlı Yem ve CC Holding’in sponsorluğunda olan TÜMSİAD BURSA, Ugandalı misafirlerini ağırlamak ve gezdirmekten onur duyduğunu belirtti.

“AFRİKA HEDEF YATIRIM BÖLGEMİZ “

Akşamın açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Osman Arslan, önümüzdeki yılların hedef yatırım bölgesinin Afrika olacağını dile getirdi.  Gelişen ülkeler arasına adını yazdıran Afrika gibi gelişen bir coğrafyanın her ülkenin yararına olacağını söyleyen isim, bu sene yurtdışı ticari gezimizi Afrika’ya yapmayı planlıyoruz şeklinde konuştu.

Batı Nil’in tarım için verimli topraklara sahip olduğunu söyleyen Batı Nil Başkanı Nginya Hassan Said,  yapacakları yatırımları Türk iş adamları ile gerçekleştireceklerini belirtti. Uganda topraklarında pamuk yetiştiriciliğin önemli bir yer işgal ettiğini söyleyen Nginya, “Türk iş adamları pamuğa karşı ilgili. Bu ilgiyi severek yatırıma dönüştürebiliriz”dedi.

“DOSTLUKLARIMIZ, ORTAKLIĞA DÖNÜŞEBİLİR”

CC Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cevher Cenkçi yaptığı konuşmada, Uganda´nın yatırım için çok uygun bir yer olduğuna dikkat çekti. Cenkçi “Özellikle Cumhurbaşkanımızın gerçekleştirdiği ziyaretten sonra Uganda halkı Türklere çok sıcak bakıyor. Uganda insanın misafirperverliği, sıcakkanlılığı ve güvenirliliği bu bölgeyi çok daha makul kılıyor. Bünyemizde bulunan Roof Çelik ( www.roofcelik.com ), Kayıpen ( www.kayipen.com ) ve Ahi Yapı ( www.ahiyapi.net) markalarımız ile ilgili derinlemesine görüşmeler yaptık. Yaptığımız görüşmeler esnasında biz Ugandalı dostlarımızı kendi topraklarında gördük. Tanıştık ve iyi niyetlerinden çok memnun kaldık. Karşılıklı işbirliği içinde olmak ve dostluğumuzu iş ortaklığına dönüştürmek bizi çok mutlu eder” dedi.